A Repertóriumszerkesztő segítségével személyesen is kiegészítheti a repertóriumot.
A Repertory Editor lehetővé teszi saját rubrikák létrehozását és a rubrikákhoz jogorvoslatok hozzáadását. Olyan új gyógymódokat is létrehozhat, amelyek még nem szerepelnek a jelenlegi repertóriumban.
A rubrikákhoz személyes jegyzeteket adhat hozzá, amelyeket a rubrikával együtt jeleníthet meg.
Az alábbiakban minden egyes funkciót ismertetünk.
A Repertóriumszerkesztő funkciói a menüsor menüpontjain, valamint a rubrikák és a jogorvoslatok felugró menüpontjain keresztül érhetők el.
Néhány gyors kiegészítéshez ezek nagyon hatékonyak. Ha több kiegészítést szeretne tenni, megnyithatja a Repertóriumszerkesztő asszisztensét. Az asszisztenst a különböző lehetőségek megvitatása után fogjuk elmagyarázni.
A rubrikák hozzáadásához először nyissa meg a Book modult abban a fejezetben, ahol rubrikát szeretne létrehozni.
Most lehetőséged van új rubrikát létrehozni. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Rubrika hozzáadása, előugró menü opció Szerkesztés / Rubrika hozzáadása).
Ha egy meglévő rubrikához alrubrikát szeretne hozzáadni, először válassza ki a rubrikát a rubrikára kattintva, majd hozza létre az alrubrikát.
Megnyílik egy párbeszédpanel.
Kérjük, válassza ki a megfelelő rubrikatípust. Ezt nem kell megtennie, de az új rubrika így úgy fog viselkedni, mint a repertórium többi rubrikája. A rubrika típusát a elemzési modul is használja, hogy a rubrikában szereplő jogorvoslatokat jobban értékelje.
A Nincs másolat felfelé opciót olyan alrovat esetében kell jelölni, amelynek jelentése ellentétes a felsőbb rovatéval. Ezt általában egy olyan alrovatra használja, amely egy adott tünet javulását jelzi. A javítás megfordítja a felső rubrika jelentését.
Ha bejelöli ezt az opciót, akkor letiltja az új gyógymódok automatikus másolását a magasabb és általánosabb rubrikákba.
A elemzési modul is használja, hogy megnézze, hogyan fordul elő egy javítás a kapcsolódó rubrikákban.
A létrehozás után bármikor módosíthatja a rubrika szövegét és típusát. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Rubrika szerkeszése, előugró menü opció Szerkesztés / Rubrika szerkeszése).
Vegye figyelembe, hogy csak az Ön által létrehozott rubrikát szerkesztheti, az eredeti repertoár rubrikákat nem.
A hozzáadott rubrikát eltávolíthatja. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Rubrika eltávolítása, előugró menü opció Szerkesztés / Rubrika eltávolítása).
Vegye figyelembe, hogy csak akkor távolíthat el egy rubrikát, ha az már nem tartalmaz jogorvoslatokat vagy alrubrikákat. Ez az értékes információk véletlen eltávolításának megakadályozását szolgálja.
Ahhoz, hogy gyógymódot adjon hozzá egy rubrikához, először nyissa meg a Könyv modulját, és válassza ki azt a rubrikát, amelyhez gyógymódot szeretne hozzáadni.
Mostantól lehetősége van arra, hogy jogorvoslatot adjon a rubrikához. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Szer hozzáadása, előugró menü opció Szerkesztés / Szer hozzáadása).
Megnyílik egy párbeszédpanel.
Egy vagy több gyógymód rövidítését adhatja meg. A megfelelő teljes gyógymód neve a mező alatt jelenik meg. A OK gomb letiltásra kerül, ha helytelen rövidítést adott meg.
Ha a Másolás általános rubrikákba opciót választja, a jogorvoslatok automatikusan hozzáadódnak a kiválasztott rubrikánál általánosabb rubrikákhoz. Ezek a rubrikák az adott opció alatt találhatók.
Ha olyan gyógyszert szeretne felvenni, amely még nem létezik a repertóriumban, akkor a Create remedy gomb segítségével hozhatja létre.
A rendszer kérni fogja a jogorvoslat rövidítését és a teljes nevet. A létrehozni kívánt gyógymód rövidítésének olyan rövidítésnek kell lennie, amely még nem létezik a standard repertóriumban.
Miután létrehozta az új gyógymódot, később bármikor megváltoztathatja annak rövidítését vagy nevét. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Szer szerkesztése, előugró menü opció Szerkesztés / Szer szerkesztése).
Ha a standard repertóriumban lévő gyógymód fokozatát növelni szeretné, csak adja hozzá a magasabb fokozatú gyógymódot. A magasabb osztályzat fontosabb lesz, mint az eredeti osztályzat.
Eltávolíthatja a jogorvoslati kiegészítést. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Szer eltávolítása, előugró menü opció Szerkesztés / Szer eltávolítása). Ne feledje, hogy csak az Ön által hozzáadott gyógymódot tudja eltávolítani. A jogorvoslat eltávolítása csak Önt, mint szerzőt távolítja el. Ha ugyanannak a gyógymódnak vannak még más szerzői is, maga a gyógymód nem kerül ki a repertóriumból.
Egy rubrikában az összes jogorvoslati kiegészítést is eltávolíthatja. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Minden szer eltávolítása, előugró menü opció Szerkesztés / Minden szer eltávolítása).
Ahelyett, hogy gyorsan hozzáadna több, a kiválasztott fokozatú jogorvoslatot, lehetőség van az egyes jogorvoslatok fokozatainak kifejezett megadására is.
A kiválasztott alapértelmezett korrekciós fokozat felülbírálásának több módja is van.
A következő példák azt mutatják, hogyan kell hozzáadni jogorvoslat csengő 2. fokozatú, cham 3. fokozatú, és dig 4. fokozatú.
Ez utóbbi módszer az a formátum, amelyet akkor használunk, amikor egy rubrikát és annak jogorvoslatait a vágólapra másoljuk. Ez a mechanizmus lehetővé teszi a jogorvoslatok gyors másolását egy másik rubrikából. A másik rubrikán másolja ki a rubrikát és a jogorvoslatokat, majd illessze be a jogorvoslatok mezőbe. (Menü opció Könyv / Másolás / Rubrikák és szerek másolása, előugró menü opció Másolás / Rubrikák és szerek másolása).
Ezek a további mechanizmusok a jogorvoslati fokozatok meghatározásához rendkívül hatékonyak lehetnek a külső forrásból másolni kívánt jogorvoslatok importálásakor.
Alapértelmezés szerint a repertóriumba felvett összes gyógymódot Ön mint szerző jelöli meg. A személyes repertoár kiegészítéseihez valószínűleg ezt szeretné. Ha más forrásanyagból, például könyvekből vagy szemináriumokból származó jogorvoslatokat ad hozzá, érdemes a szerzőt kifejezetten megadni.
Új szerzőt adhat hozzá. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Forrás / Új forrás létrehozása, előugró menü opció Szerkesztés / Forrás / Új forrás létrehozása).
Kiválaszthatja az egyik szerzőt. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Forrás / Forrás kiválasztása, előugró menü opció Szerkesztés / Forrás / Forrás kiválasztása). A szerző kiválasztása után automatikusan ő lesz a szerzője az új jogorvoslati kiegészítéseknek.
Szerkesztheti a kiválasztott szerző adatait. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Forrás / Forrás információ szerkesztése, előugró menü opció Szerkesztés / Forrás / Forrás információ szerkesztése).
Ha aktiválja az eszköztár gombját, a személyes kiegészítései világoszöld színnel lesznek kiemelve. Így gyorsan láthatja, hogy Ön mely gyógymódokat adta hozzá.
Az is lehetséges, hogy csak a személyes kiegészítéseit láthatja, az összes többi jogorvoslat nélkül. Ehhez létrehozhat egy személyes repertóriumszűrőt, amelyben egyedüli szerzőként saját magát jelölheti meg.
Bármelyik rubrikához hozzáadhat egy személyes megjegyzést. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Rubrika jegyzet hozzáadása, előugró menü opció Szerkesztés / Rubrika jegyzet hozzáadása).
A megjegyzés jelenlétét a rubrika szövege után egy jelzi.
A jegyzet megtekintéséhez csak vigye az egeret a rubrika szövege fölé, vagy kattintson duplán a képre.
Szerkesztheti vagy eltávolíthatja személyes jegyzeteit. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Rubrika jegyzet szerkesztése, előugró menü opció Szerkesztés / Rubrika jegyzet szerkesztése). Megnyílik egy párbeszédpanel, amely nem igényel további magyarázatot.
Ahogyan a rubrikához is adhatsz jegyzeteket, úgy az egyes jogorvoslatokhoz is adhatsz jegyzeteket. Ehhez további funkciók állnak rendelkezésre. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Adjon hozzá orvoslási megjegyzést, előugró menü opció Szerkesztés / Adjon hozzá orvoslási megjegyzést).
A kereszthivatkozás egy rubrikából egy másik rubrikára való hivatkozás. Kereszthivatkozás létrehozásához először ki kell választania a kiindulási rubrikát, majd a célrubrikát.
Válassza ki a rubrikát a rubrikára kattintva, majd jelölje meg származási rubrikaként. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Kereszthivatkozás / Válassza ki a rubrikát kereszthivatkozásként, előugró menü opció Szerkesztés / Kereszthivatkozás / Válassza ki a rubrikát kereszthivatkozásként).
Ezután válassza ki a célrovatot, és jelölje meg. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Kereszthivatkozás / Válassza ki a rubrikát kereszthivatkozási célként, előugró menü opció Szerkesztés / Kereszthivatkozás / Válassza ki a rubrikát kereszthivatkozási célként).
Megnyílik egy párbeszédpanel, amely megmutatja az eredeti és a célrubrikát, és egy gombot a kereszthivatkozás hozzáadásához.
A kereszthivatkozás eltávolításához kövesse ugyanezt az eljárást. A párbeszédpanel ezután megjelenik egy gomb a kereszthivatkozás eltávolítására.
Egyszerűen rákattinthat a kereszthivatkozásra, majd eltávolíthatja azt. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Kereszthivatkozás / Távolítsa el a kereszthivatkozást, előugró menü opció Szerkesztés / Kereszthivatkozás / Távolítsa el a kereszthivatkozást).
Vegye figyelembe, hogy kereszthivatkozásokat csak egyetlen repertoáron belül hozhat létre. Nem hozhat létre kereszthivatkozásokat az egyik repertóriumban lévő rubrikából egy másik repertóriumban lévő rubrikára.
Az Ön személyes repertórium-kiegészítéseit alapértelmezés szerint a repertory_additions.rep nevű fájlban tárolja.
Ez a fájl a Complete Dynamics mappában található, a Documents mappa alatt.
Lehetőség van több repertóriumfájl létrehozására. Több repertóriumfájl használata több előnnyel jár.
A repertórium-kiegészítések gyűjteményének megosztásához egy másik személlyel csak annyit kell tennie, hogy átadja a másik személynek a repertóriumfájl másolatát. Természetesen a kiegészítéseket tartalmazó fájlodat is felteheted valahova az internetre, így mindenki használhatja.
A másik személy ezután elhelyezheti a fájlt a Complete Dynamics mappába, és elindíthatja a Complete Dynamics. A repertoár kiegészítései ezután automatikusan megjelennek a repertoárban.
Könnyedén létrehozhat egy új repertoárfájlt. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Repertorium file / Új repertórium file létrehozása, előugró menü opció Szerkesztés / Repertorium file / Új repertórium file létrehozása).
Megjelenik egy párbeszédpanel, amelyben megadhatja a repertoár-kiegészítések részleteit.
A Repertórium részben megadhatja a repertórium kiegészítések eredetére vonatkozó információkat.
Szerző az a személy, akitől az információ származik. Alapértelmezés szerint az Ön neve már ki van töltve. Ha az információ egy másik személytől származik, használja a másik személy nevét (például: Kent, James Tyler).
A címnek olyan leírást kell adnia, amely azonosítja az információ eredetét.
A Szerkesztő rovatban adja meg annak a személynek az adatait, aki a repertórium kiegészítéseit szerkesztette. Alapértelmezés szerint az Ön neve ki van töltve. Bizonyos helyzetekben, amikor a szerkesztői munkát egy másik személy folytatja, szükség lehet ezen információk módosítására.
Ha önálló repertoárt szeretne létrehozni, amely a fő repertoár mellett fog létezni, válassza a Repertoártípus opciót: Önálló repertoár.
Megjelenik néhány extra mező, amelyek a független repertóriumokra jellemzőek.
Megváltoztathatja a repertoárfájlra vonatkozó információkat. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Repertorium file / Repertórium file információ szerkesztése, előugró menü opció Szerkesztés / Repertorium file / Repertórium file információ szerkesztése).
Alapértelmezés szerint minden kiegészítés a repertory_additions.rep nevű fájlban kerül tárolásra.
Ha a meglévő fájlok egyikével szeretne dolgozni, először ki kell választania azt a fájlt. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Repertorium file / Repertorium file kiválasztása, előugró menü opció Szerkesztés / Repertorium file / Repertorium file kiválasztása).
Megnyílik egy párbeszédpanel, amely megmutatja a rendelkezésre álló repertoárfájlokat.
A bal oldali listában kiválaszthat egy repertoárfájlt. Ezután a jobb oldalon megjelenik egy előnézet arról, hogy mely repertoár-kiegészítések vannak a fájlban.
Amennyiben többszörös repertórium kiegészítést szeretne végezni, kényelmes lehet a Repertóriumszerkesztő asszisztens használata. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Repertórium szeerkesztő asszisztens megnyitása, előugró menü opció Szerkesztés / Repertórium szeerkesztő asszisztens megnyitása).
A kiválasztás szakasz jelzi, hogy a Könyv modulban melyik rubrikát választották ki, és adott esetben melyik jogorvoslatra kattintottak.
A Műveletek rész tartalmazza az összes olyan funkció gombjait, amelyeket egyébként egy menüből érhetne el.
A Gyors jogorvoslatok hozzáadása szakasz lehetővé teszi, hogy gyorsan hozzáadjon számos jogorvoslatot a kiválasztott rovathoz. Ez a funkció megköveteli, hogy minden jogorvoslati rövidítés helyes legyen. A jogorvoslatok automatikusan hozzáadódnak az összes általánosabb rubrikához. További információkért lásd Jogorvoslatok hozzáadása (fent).
A Repertory Importer modullal a repertórium bejegyzései tömegesen importálhatók külső fájlból. A Repertory Importer több adatformátumot ismer, amelyeket az alábbiakban ismertetünk.
Az Importer elindítása előtt létre kell hoznia egy Repertory Additions fájlt, és ki kell választania azt. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Repertorium file / Repertorium file kiválasztása, előugró menü opció Szerkesztés / Repertorium file / Repertorium file kiválasztása).
Miután kiválasztotta azt a repertóriumfájlt, amelybe a külső adatokat importálni kívánja, elindíthatja a Repertóriumimportálót. (Menü opció Könyv / Szerkesztés / Repertorium file / Importálás külső fájlból, előugró menü opció Szerkesztés / Repertorium file / Importálás külső fájlból).
Ekkor megnyílik az Importer modul.
Az első lépés a bemeneti szövegformátum meghatározása. Az egyes formátumokat az alábbiakban külön bekezdésben határozzuk meg. Minden formátumhoz vannak példafájlok. Ezeket a fájlokat a Documents / Complete Dynamics / Examples mappában találja.
A példafájlok különböző formátumúak, de pontosan ugyanazt a repertóriumot és gyógymódot határozzák meg.
A következő lépés a szöveg importálása a Repertory Importerbe.
Az importálni kívánt szövegnek meg kell felelnie a meghatározott formátumnak. A fájlban jelölje ki az összes szöveget, és másolja a vágólapra.
Ezután a Repertory Importerben nyomja meg a Paste gombot. A másolt szöveg a nagy fehér területen jelenik meg. Ha probléma van a szöveggel, módosítsa azt az eredeti dokumentumban, és másolja be újra.
A szöveg importálása után nyomja meg a Validate gombot az első tesztek elvégzéséhez. Ha bármilyen hibát talál, azt először ki kell javítani, mielőtt folytathatná.
Ha a repertórium olyan gyógyszerkurzusokat tartalmaz, amelyek nincsenek jelen a Complete Repertory oldalon, akkor most meghatározhatja, hogy ezek milyen gyógyszerkurzusok. Az ismeretlen jogorvoslatokat a Jogorvoslatok... gomb segítségével határozza meg.
Ha már nincs több hiba, és minden gyógymód helyesen van definiálva, akkor a Import gombbal importálhatja a repertóriumot. Ezután zárja be a Repertory Importert a Close gombbal.
Felhívjuk figyelmét, hogy az importálás eltávolítja a teljes tartalmat, amely korábban a repertoárfájlban volt.
Ezt a formátumot a MacRepertory használja a kiegészítések meghatározására. Ennek a formátumnak a kiválasztása nem igényel más beállítások megadását.
Kérjük, nézze meg a példákat a részletekért. A példákhoz tartozik egy fájl is, amely további információkat tartalmaz a fájlformátumokról.
Ebben a formátumban az első oszlopok határozzák meg a rubrikákat. Az utolsó oszlop tartalmazza a jogorvoslatokat.
Csak nézze meg a példákat, ez egyszerű.
Ebben a formátumban a jogorvoslati fokozatokat a szövegstílusok határozzák meg.
Meghatározhatja azt a szövegrészletet is, amely elválasztja a rubrika címkéjét a jogorvoslati elemektől.
Minden egyes jogorvoslati osztályzathoz meghatározhatja a formátumot. A beállítások alatt egy példa látható arra, hogy a formázott szöveg hogyan néz ki a kiválasztott beállításokkal.
A rubrika hierarchiáját a szöveg behúzása határozza meg. Ez többféleképpen is történhet.
Minden egyes behúzási módszerhez vannak példafájlok.